DI.fm – Digitally imported

Rádio vysílající na internetu je v dnešní době již běžná záležitost. V ČR postupně přidala své „streamované“ verze všechna větší rádia. Co mi ale v ČR neustále chybí je rádio se zaměřením na elektronickou hudbu. Naštěstí ale nejsme jediný stát planety, a proto se lze právě díky internetovému vysílání rádií poohlédnout po této pro mne chybějící proprietě jinde.

Žánrové složení

Digitally imported je rádio, které se zaměřuje striktně na elektronickou hudbu. Záběr tohoto rádia je velmi široký a nebál bych se tvrdit, že opravdu postihuje téměř celou škálu elektronické hudby. Na své si přijdou zejména příznivci trance, hard-core, drum and bass, house či techna. Zkrátka nepřijdou ani milovníci pomalejších záležitosti jako je například můj oblíbený chillout či ambient.

Vysílánídifm

DI.fm streamuje ve třech formátech: mp3, windows media(wm) a aac-plus. Každý formát je vysílán ve dvou kvalitách. Vysílání v nižší kvalitě je zdarma a kvalita jednotlivých streamu je takováto: mp3 – 96 kbit, wm – 32 kbit a aac-plus 24 kbit. Jak už to v životě bývá za kvalitu je potřeba si připlatit a proto je vysílání ve vyšší kvalitě zpoplatněno. Kvalitativně jsou na tom zpoplatněné streamy takto: mp3 – 192 kbit, wm – 64 – 128 kbit a aac-plus 32 – 64 kbit.

Osobně jsem neměl důvod sáhnout po zpoplatněném vysílání a zcela si vystačím s vysíláním v nižší kvalitě ale samozřejmě tím nikoho nechci od ničeho odrazovat 😉

Zajímavost

Rádio DI.fm přináší kromě vlastního vysílání jednu ještě dalo by se říci takovou třešničku na dortu v podobě kompletního přehledu vývoje elektronické hudby od jejího počátku po současnost. Tento přehled je nadmíru vyčerpávající, pěkně strukturovaný, plně interaktivní – obsahuje dokonce krátké úryvky jednotlivých žánrů, a vnáší dostatečné množství světla do neuvěřitelného a neustále rozvíjejícího se propletence směrů elektronické hudby. Tento povedený přehled je možné nalézt na této adrese.

DI.fm lze dle mého názoru považovat za důstojného zástupce rádií věnujících se elektronické hudbě a to nejen díky množství nabízených kanálů ale také relativní kvalitě vysílání poskytovaného bezplatně. Osobně mě toto rádio potěšilo nejvíce výše zmiňovaným přehledem vývoje elektronické hudby díky kterému jsem si ucelil pohled na toto odvětví hudby. Pokud tedy máte chuť si poslechnout nějaké to techno či se uklidnit při líbivých tónech chilloutu není nic jednoduššího než si zajít na www.di.fm 😉

Tento článek byl také uveřejněn na studentském portálu Studentské městečko.

6 komentářů

  1. gully 29.07.2008
  2. Radi 29.07.2008
  3. gully 29.07.2008
  4. Superior 05.05.2009
  5. Metatron 13.02.2010
  6. Tonic 04.12.2011

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.