Launchy

Tenhle malý program je docela vychytávka. Ve Vistě se objevil jeho klon v podobě nabídky start. Ta umožňuje po vyvolání pouhým psaním přistupovat k programům v nabídce start, záložkám v prohlížeči, nebo jiným indexovaným souborům. Launchy toho umí ale mnohem více.

searchPokud hledáte často v Googlu, není nic jednodužšího než klávesovou zkratkou Launchy vyvolat, napsat Google pak zmáčknout Tab, dojde k přechodu na argument a pak zadáte jenom hledanou položku. Enter. Dojde ke spuštění prohlížeče (pokud není spuštěn, pokud ano, otevře se nová záložka) a vypsání hledaného obsahu. Google samozřejmě není jedinou službou. Pokud pochopíte tohle: http://www.google.com/search?q=%s, tak je vám jasné, že se dá použít jakákoliv webová služba používající argument pro vyhledávání.

cmdSpouštění programů přes cmd je taky přínosné, protože se dá třeba ping na danou IP spustit jediným příkazem. Launchy taky podporuje jednoduchou kalkulačku. Spíše nouzovou, ale i ta občas stačí. Samozřejmostí je podpora skinů, dostupných je jich na oficiálním fóru několik a kreativnosti se meze nekladou. Launchy se dá nastavit s opacitou, skrýváním, Always on top… Doporučuju vyzkoušet !!!

3 komentáře

  1. kroko.cz 30.11.2008
  2. komodor 19.03.2009
  3. Aguino 23.09.2009

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.