Mollom – ochrana proti SPAMu

Na blogu se mi celkem hojně začal množit komentářový SPAM. Situaci samozřejmě bylo potřeba začít řešit, a tudíž jsem se začal poohlížet po nějakém pluginu pro WordPress, kterým bych SPAM filtroval. Pro wordpress jich pochopitelně existují mraky, mě však zaujal plugin, který ani tak vyloženě pluginem proti SPAMu není jako spíše plugin integrující do WordPressu antispamovou službu. Celé se to jmenuje Mollom a funguje to na výbornou.

mollomNa stránkách služby Mollom se zaregistrujete, stáhnete si plugin pro váš CMS a je to. Pokud se čirou náhodou váš CMS ve výběru pluginů nenachází, autoři poskytují snad ve všech rozumných programovacích jazycích knihovny pro vývojáře, tudíž vám nic nebrání si plugin napsat sami pro váš konkrétní CMS. Teď už stačí pouze plugin aktivovat a Mollom se už postará o veškerý komentářový SPAM na vašem blogu či stránkách a ještě vás o tom stihne informovat hezky zpracovanými statistikami a grafy.

V čem je teda háček? Háček nastává tehdy, pokud je počet SPAM komentářů vašeho webu víc jak 100 za den. Ano, služba Mollom je zdarma pro použití (i komerční) pouze pro tento objem SPAMu. Pokud váš web vykazuje větší SPAM traffic, pak si už musíte připlatit a to rovnou 30 euro měsíčně. Nicméně běžný blog či firemní stránka zřejmě jen tak nepřekročí stovku komentářového SPAMU za den, takže Mollom je s klidem použitelný pro běžné blogy a menší firemní stránky. Stránky s řádově větším trafficem si již musí připlatit. Přesně takto je i služba popsaná na svém webu. Jste li tedy majitelem/majitelkou blogu, směle tuto službu doporučuji. Zaručeně vám ulehčí od otravného SPAMu.

3 komentáře

  1. kroko.cz 23.11.2008
  2. Radi 23.11.2008
  3. kroko.cz 30.11.2008

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.